2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av leverans av släckt kalk för dricksvattenberedning
Beskrivning: Upphandlingen genomförs som ett förhandlat förfarande enligt lagen (2016:1146) om upphandling inom försörjningssektorerna (LUF) i sin senaste lydelse. Förhandling kan på Beställarens initiativ komma att ske med anbudsgivarna. Anbud kan komma att antas utan föregående förhandling. Ersättning för kostnader i samband med arbete med ansökan eller anbud utgår inte.
Intern identifierare: 26/23
Typ av förfarande: Förhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 24213000 Släckt kalk
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000