600137-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Ambulanstjänster – Ambulanssjukvård i Göteborgs skärgård 2024
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelAmbulanssjukvård i Göteborgs skärgård 2024
BeskrivningUppdraget avser tillhandahållande av patienttransport med option på ambulanssjukvård i Göteborgs skärgård.
Intern identifierareRS 2024-01043
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 85143000 Ambulanstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000
Optioner
Beskrivning av alternativen(1) Ambulanssjukvård, (2) Överuppdrag (3) Specialuppdrag (4) Drivmedelsskifte