600156-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Diverse medicinktekniska produkter – Sterilemballage 2026
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelSterilemballage 2026
BeskrivningUpphandling av Sterilemballage, vilket inkluderar olika typer och storlekar av papper/plast-påsar och packskynken samt material för indikationstester och annat förbrukningsmaterial som berör sterilisatorer (autoklaver och sterrad) och diskdesinfektorer.
Intern identifierareRB2025-0577
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33190000 Diverse medicinktekniska produkter
Ytterligare klassificering (cpv): 33198200 Steriliseringspåsar eller -förpackningar av papper
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareSterilemballage 2026