See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling av guide för stallbyggnation inom svensk animalieproduktion.
Beskrivning: Jordbruksverket bjuder in till att lämna anbud på upphandling av en aktör som ska ta fram en guide för byggnation inom animaliesektorn. Syftet är att guiden ska fungera som ett hjälpmedel för lantbrukare som funderar över att bygga nytt eller genomföra en om- eller tillbyggnation. Guiden ska omfatta djurslagen får, gris, höns samt nötkreatur för både mjölk- och köttproduktion. Det övergripande syftet med guiden är att tillgängliggöra kunskap som beskriver och inspirerar till en lyckad byggprocess.
Intern identifierare: 3.1.11-14132/2024
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Generell del vid upphandling
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Utvärderingskriterier