600205-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Om- och tillbyggnad av Busör Avloppsreningsverk
Referensnummer: LBVAAB 2021/00136
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45259100 Reparation och underhåll av anläggning för avloppsvatten
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser entreprenadarbeten för om- och tillbyggnation av Busörs avloppsreningsverk.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45252100 Byggnation av anläggning för behandling av avlopp, 45252127 Byggnation av avloppsreningsverk, 45262700 Ombyggnadsarbete, 45262800 Ut- och tillbyggnadsarbeten, 45310000 Installation av elektriska ledningar och armatur, 45330000 Rörmokeriarbeten, 51900000 Installation av styr- och reglersystem, 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen