600327-2021 - ÄndringSverige-Mora: Kläder, skor, väskor och tillbehör
Rättelse
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Arbetskläder, varsel, bygg och anläggning
Referensnummer: 2021/00072
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
18000000 Kläder, skor, väskor och tillbehör
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för arbetskläder inom varsel, bygg och anläggning för Mora, Orsa, Älvdalens kommuner samt Nodava och Vamas.
Upphandlingen är indelad i fyra områden.