600346-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster – Upphandling ramavtal planarkitekttjänster, Gällivare kommun
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Upphandling ramavtal planarkitekttjänster, Gällivare kommun
Beskrivning: Beställaren avser genom förfrågan upphandla ramavtal för senare avrop av planarkitekttjänster. Avrop kommer i första hand att ske enligt rangordning av de kontrakterade ramavtalskonsulterna, avrop kommer även att ske genom förnyad konkurrensutsättning.
Intern identifierare: KS/2024-01096
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71000000 Arkitekt-, bygg-, ingenjörs- och besiktningstjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000