Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av eventtjänster
Referensnummer: 2021/00448
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79952000 Evenemang
II.1.4.
Kort beskrivning
Svenska ESF-rådet bjuder in till anbudsgivning avseende eventtjänster. Event avser årliga medarbetardagar, ESF-dagar, men även externa information spridningskonferenser och varumärkesstärkande aktiviteter som lyfter och synliggör Svenska ESF-rådets verksamhet för olika målgrupper.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79900000 Diverse företags- och övriga tjänster, 79950000 Tjänster för organisering av utställningar, mässor och kongresser, 79952100 Anordnande av kulturevenemang
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen