600402-2019 - KonkurrensutsättningSverige-VÄSTERÅS: Webbsideutformningstjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nya vl.se
Referensnummer: IN-IN19-0409
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
72413000 Webbsideutformningstjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Aktuell upphandling
Upphandlingen avser köp av tjänst att utveckla och förvalta en ny hemsida, nya vl.se, som är en viktig informationskanal till resenärer och blivande kunder inom kollektivt resande i enlighet med vad som beskrivs i förfrågningsunderlaget.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
72212222 Programvaruutvecklingstjänster för webbservrar, 72250000 System- och stödtjänster, 72417000 Internetdomännamn
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen