Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Följeforskare för verksamhetsanalys av kommunens skolor
Referensnummer: KS 2019/01847
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen avser konsulttjänsten Följeforskare för verksamhetsanalys av kommunens skolor.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 2 400 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 73000000 FoU-tjänster samt tillhörande konsulttjänster, 73300000 Planering och genomförande av forskning och utveckling
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen