Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inhyrning av personalresurser för anläggningsarbeten
Referensnummer: KSN-2021-02676
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 79610000 Personalförmedling
II.1.4.
Kort beskrivning
Ramavtal för successiva avrop av personalresurser för anläggningsarbeten. Avropen avser resursstöd inom anläggningsentreprenader vid exempelvis arbetstoppar, sjukdom, personalbrist m.m. Eftersom avtalet endast omfattar bemanning så tillämpas ABK istället för AB.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 79620000 Förmedling av personal, även tillfälligt anställda
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen