2. Förfarande
Förfarande
Titel: Ärende- och diarieföringssystem Stenungsund och Lilla Edets kommun
Beskrivning: Kommunerna Stenungsund och Lilla Edet har för avsikt att upphandla, driftsätta och förvalta ett modernt och kostnadseffektivt IT-stöd för dokument- och ärendehantering (i fortsättningen kallad ärendehanteringssystem). Upphandlingen innefattar samtliga förekommande konsulttjänster för införandet av systemet/lösningen. Kravställningen avseende användarkraven kommer att utgå från Lilla Edets och Stenungsunds kommuners behov.
Intern identifierare: 2024-924
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 48219300 Programvara för administration, 48311000 Programvara för dokumenthantering, 48311100 Dokumenthanteringssystem, 48329000 Bildbehandlings- och arkiveringssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000