600486-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Golvbeläggning och väggbeklädnad – Ramavtal Entreprenadtjänster - Golvarbeten
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
TitelRamavtal Entreprenadtjänster - Golvarbeten
BeskrivningUpphandlingen avser ramavtal gällande golvarbeten av varierande slag (som exempelvis inläggning av linoleum, plastmatta våtrum, kakel/klinkersättning, slipning och lackning av parkett samt rivning och nyläggning av parkett). Alla uppdrag utförs som totalentreprenadåtaganden. Uppdraget beskrivs närmare i upphandlingsdokumenten. Såväl Skelleftebostäder AB som Skellefteå Industrihus (och deras respektive dotterbolag) är berättigade till avrop.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45430000 Golvbeläggning och väggbeklädnad
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:116725:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45431000 Golv- och plattläggning, 45432000 Golvläggning och -beläggning samt tapetsering, 45432100 Golvläggning och beläggning
Optioner
Beskrivning av alternativenTidsförlängning