Ytterligare upplysningar kan erhållas från ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI (Request for information) Pipetteringsrobot
Referensnummer: RS 2022-05008
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 38000000 Laboratorieutrustning, optisk utrustning och precisionsutrustning (exkl. glas)
II.1.4.
Kort beskrivning
RFI inför upphandling av 1-2 pipetteringsrobotar för pipettering i rör och 96-hålsplattor. Som en del i processen önskar VGR härmed att ni som leverantör inkommer med en intresseanmälan för produktpresentation. Tillsammans med intresseanmälan önskar vi att ni bifogar information om er produkt.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 38437000 Pipetter för laboratorier och tillbehör
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen