600502-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Virke – Bygg och trävaror
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Bygg och trävaror
Beskrivning: Upphandlingen omfattar behovet av bygg och trävaror för avhämtning och leverans
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 03419000 Virke
Ytterligare klassificering (cpv): 03419100 Virkesvaror, 44111000 Byggnadsmaterial, 44190000 Diverse byggmaterial, 44191100 Plywood, 44191200 Trälaminat, 44191300 Spånskivor, 44191400 Träfiberplattor
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001