600516-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Bilder
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bild- och mediabyråer
Referensnummer: SU FV-0445-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
22312000 Bilder
II.1.4.
Kort beskrivning
Bildbyrå- Generella bilder
Bildbyrå - Forskningskommunikation
Mediabank för film och ljud
Illustration och animation för uppdrag
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 17 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: ja
Anbud får lämnas för högsta antal delkontrakt: 4
Högsta antal delkontrakt som kan tilldelas en anbudsgivare: 4
II.2.
Beskrivning
II.2.1.
Del nr: 1
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
22312000 Bilder, 32354500 Videofilmer, 44176000 Film, 92100000 Film- och videotjänster, 92110000 Film- och videoproduktion samt tillhörande tjänster, 92111100 Produktion av instruktionsfilm och videoband, 92111200 Produktion av reklam-, propaganda-, och informationsfilm samt videoproduktion, 92112000 Tjänster i samband med film- och videoproduktion, 92120000 Film- eller videodistribution, 92122000 Filmdistribution
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Del nr: 2
Del nr: 3
Del nr: 4