Typ av upphandlande myndighet Statligt organ eller förbundsorgan
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Webbaserat verktyg för medarbetarundersökning genom pulsmätning
Referensnummer: V-2021-0241
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72268000 Tillhandahållande av programvara
II.1.4.
Kort beskrivning
KTH upphandlar ett webbaserat verktyg för medarbetarundersökningar genom så kallad pulsmätning.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48445000 Programvara för kundhantering, 48460000 Programvara för analys, forskning, matematik eller prognos, 72260000 Programrelaterade tjänster, 72263000 Programimplementation
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen