Typ av upphandlande myndighet Regionalt eller lokalt organ
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Brunnsrensning
Referensnummer: 2019-26319
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 90440000 Rening av kloakbrunnar
II.1.4.
Kort beskrivning
Entreprenaden omfattar två (2) årliga rensningar av samtliga dagvattenbrunnar och rensgaller enligt mängdförteckning. Rensning av spygatter ingår ej i detta avtal.
Entreprenaden omfattar också akuta rensningar och slamsugningar som avropas av beställaren. Denna omfattning kan i förväg ej beräknas och entreprenören kan ej garanteras någon volym.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 90470000 Rensning av avlopp, 90513600 Avlägsnande av slam
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen