600627-2023 - ResultatSverige-Luleå: Byggteknisk ledning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Tre arbetsledare till restaureringsarbete i Pärlälven, Jokkmokks kommun
Referensnummer: 537-3981-2022
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
71540000 Byggteknisk ledning
II.1.4.
Kort beskrivning
Länsstyrelsen i Norrbottens län inbjuder till anbud på tre stycken arbetsledare som kommer leda grävmaskinsförare i uppdrag att återställa delar av Pärlälven i Jokkmokks kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster, 71315200 Byggkonsulttjänster, 71541000 Byggteknisk projektledning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen