2. Förfarande
Förfarande
Titel: Byggledare drift och underhåll område Centrum
Beskrivning: Stadsmiljöförvaltningen inbjuder intressenter att inkomma med anbud i rubricerad upphandling av kontrakt. Upphandlingen syftar till att teckna kontrakt om konsulttjänst som byggledare för drift och underhåll inom funktionsområde Centrum. Konsulttjänsten avser också att vara uppdragsledare för ytterligare tre byggledare.
Intern identifierare: SMF-2025-01470
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71310000 Byggtekniska konsulttjänster och byggnadstjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71318000 Byggtekniska konsulttjänster och rådgivning, 71500000 Tjänster för bygg- och anläggningsarbeten, 71540000 Byggteknisk ledning, 71541000 Byggteknisk projektledning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000