600719-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar – Kontrastinjektorer MR 2025
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelKontrastinjektorer MR 2025
BeskrivningUpphandlingen avser ett ramavtal för kontrastinjektorer MR för Region Västernorrland med tillhörande förbrukning, tillbehör och reservdelar i enlighet med upphandlingsdokumenten.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 33000000 Medicinsk utrustning, läkemedel och hygienartiklar
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108457:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 33696000 Reagens och kontrastmedel, 33696800 Kontrastmedel
Optioner
Beskrivning av alternativenService- och underhållsavtal, teknisk utbildning, återköp