600726-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Umeå: Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ritning och hyresadministration
Referensnummer: FS 2.1.2-1812-22
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
48420000 Programvara och programsviter för fastighetsförvaltning
II.1.4.
Kort beskrivning
Umeå universitet upphandlar ett system för hantering av ritningar och hyresadministration.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Ett system för hantering av ritningar och hyresadministration