600784-2019 - ResultatSverige-Västervik: Vuxen- och annan undervisning
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Distansutbildning grundläggande och gymnasial vuxenutbildning
Referensnummer: U-118-2018
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
80400000 Vuxen- och annan undervisning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av distansutbildning inom grundläggande och gymnasial vuxenutbildning för Hultsfred, Högsby, Mönsterås, Oskarshamn, Vimmerby och Västerviks kommun. Upphandlingen administreras av Västerviks kommun.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
80100000 Grundskoleundervisning, 80200000 Högstadie- och gymnasieundervisning, 80420000 E-lärande
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen