Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Funktion gällande blodgasanalys
Referensnummer: MT 2019-0056 / 19RS1169
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85111810 Blodanalys
II.1.4.
Kort beskrivning
Denna upphandling avser funktionsavtal, med total betalning per prov, gällande blodgasutrustning inklusive förbrukningsmaterial, service mm. till Region Örebro län.
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 33100000 Medicinsk utrustning, 33140000 Medicinska förbrukningsartiklar, 33190000 Diverse medicinktekniska produkter, 85120000 Läkarvård och tillhörande tjänster, 85121200 Medicinska specialisttjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen