600788-2022 - KonkurrensutsättningSverige-Värnamo: Tyngre motorfordon
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hjullastare 17-20 ton
Referensnummer: UHN.2020.190
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34140000 Tyngre motorfordon
II.1.4.
Kort beskrivning
Värnamo kommuns tekniska förvaltning (gata - park) inbjuder Er härmed att lämna anbud på en styck hjullastare.  Utförande enligt förfrågningsunderlaget.
Utvärdering av pris, funktionalitet och användarvänlighet. Efter utvärdering av inkomna anbud kommer Värnamo kommuns leasingbolag sköta finansieringen och skicka beställning på den hjullastare som vunnit. Hjullastaren ska vara mellan 17-20 ton.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
Värde exkl. moms: 3 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34140000 Tyngre motorfordon, 34144710 Hjullastare
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
1 st Hjullastare