600790-2025 - Resultat
Sverige – Tjänster för servicesystem och drift av anläggning – Serviceavtal för kylanläggningar i Vättlehallen
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelServiceavtal för kylanläggningar i Vättlehallen
BeskrivningUpphandlingen avser serviceavtal för kylanläggningar i Lerum kommuns ishall, Vättlehallen. Löpande tillsyn och service som ett fast åtagande enligt bifogad veckorondering. Jour ingår som en del av det fasta åtagandet. Leverantören ska också vara behjälplig vid uppstart och nedkörning av anläggningen vid säsongs- start och avslut, vid behov. Planerat underhåll och tillkommande arbeten på anläggningen efter avrop
Intern identifierareSBN24.199/2
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 79993000 Tjänster för servicesystem och drift av anläggning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000