2. Förfarande
Förfarande
Titel: Alkolås inklusive reservdelar
Beskrivning: Sundsvalls kommun upphandlar alkolås och reservdelar till dessa alkolås, för monteringing i kommunens fordon. Värdet på upphandlingens värde uppskattas till 3 500 000 SEK under en fyraårig avtalsperiod.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 38960000 Alkolås
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:98844:Lot:1