600863-2026 - Konkurrensutsättning
Sverige – Datorrelaterad utrustning – Digitala verktyg med tillhörande tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem - Meddelande om ändring
Varor
2. Förfarande
Förfarande
TitelDigitala verktyg med tillhörande tjänster
BeskrivningUpphandlingen avser en helhetslösning som ska ge stöd för elevers lärande, med en mix av följande ingående delar som sammantaget ska bidra till bästa möjliga förutsättningar för elevernas studiesituation. Detta bland annat genom att eftersträva väl fungerande Digitala verktyg, med lågt supportbehov, låg felfrekvens och lustfylld lärmiljö.
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artVaror
Huvudklassificering (cpv): 30230000 Datorrelaterad utrustning
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001