60092-2025 - Konkurrensutsättning
Sverige – Sopbilar med komprimator – Sopkomprimatorbilar
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Varor
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sopkomprimatorbilar
Beskrivning: Syftet med upphandlingen är att tillgodose beställarens behov av fabriksnya sopkomprimatorbilar med chassi och tillhörande tvåfacks sopaggregat med en lastförmåga på 4 500 kg per bil.
Intern identifierare: MSBN 2025/25
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144512 Sopbilar med komprimator
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000