Huvudsaklig verksamhet Allmänna offentliga tjänster
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Nätverksutrustning
Referensnummer: 20/24
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32420000 Nätutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Nätverksutrustning är en bred produktgrupp. Produkterna levereras i många olika former – chassi-switchar, datacenterprodukter, kontorsswitchar, etc. I den här upphandlingen menar SVT alla typer av produkter som kommer att köpas in för bygganden av nätverk i både datahall och kontor, både för switching och routing
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 30230000 Datorrelaterad utrustning, 30236000 Diverse datautrustning, 48219500 Programvara för växel eller router
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen