See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omhändertagande av Slam
Beskrivning: Kommunerna Grums, Hammarö, Kil och Forshaga har beslutat sig för att Revaq-certifiera sina respektive största reningsverk för att kvalitetssäkra deras slamspridning inom jordbruket. Ni inbjuds att lämna anbud på kommunernas omhändertagande och slutanvändning av avloppsslam. Kommunerna kommer att bedöma anbuden utifrån pris och kvalitet. De tre företag som har lämnat de lägsta priset kommer att bjudas in för en presentation där kvaliten kommer att bedömmas efter hur ni Ni arbetar med att öka kvalitén i slamomhändertagandet, hur Ert företags arbete kring ekologisk-, social- och ekonomisk hållbarhet ser ut.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90513800 Behandling av slam
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Anbudssumma Grums reningsverk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96912:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 90513900 Hantering av slam
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Anbudssumma Hammarö reningsverk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96912:Lot:2
Del (anbudsområde): LOT-0003
Titel: Anbudssumma Kils reningsverk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96912:Lot:3
Del (anbudsområde): LOT-0004
Titel: Anbudssumma Forshaga reningsverk
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96912:Lot:4