See the notice on TED website
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Installation av brandlarm, Ramavtal
Beskrivning: Beställaren avser att teckna ramavtal med en (1) entreprenör för genomförande av installation av nya kompletta brandlarms system efter behov, enligt SBF 110:8 samt Kfast tekniska anvisningar. Förkommande arbeten utförs i fastigheter som rymmer lägenheter och lokaler hos Eskilstuna Kommunfastigheter AB, i kommunala fastigheter (kontor, skola, förskola mm), i industrifastigheter samt i kontors- och verksamhetslokaler hos övriga kommunala bolag.
Föregående meddelande: 204367-2023
Intern identifierare: 23/15
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 71317000 Konsulttjänster för skydd mot och kontroll av faror
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000