2. Förfarande
Förfarande
Titel: Sidlastande tvåfacks sopbil
Beskrivning: · Leverans omfattas av tre (3 st) fabriksnya, lågbyggda, treaxliga fordon med styrning på fordonets bakre axel, anpassade för svenska förhållanden med avseende på trafiksäkerhet, miljö, arbetsmiljö, norm och praxis.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Varor
Huvudklassificering (cpv): 34144510 Fordon för avfall
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:111832:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 34144511 Sopbilar