601052-2020 - KonkurrensutsättningSverige-Kungsbacka: Sanitetsgods
Meddelande om upphandling
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
VA VVS-Material
Referensnummer: 20/163
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
44411000 Sanitetsgods
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandlingen syftar till att teckna avtal om VA material så som vatten och avlopp samt VVS som rör värme, vatten och sanitet.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
42122000 Pumpar, 42943000 Termostatbad och tillbehör, 44163000 Rörledningar och armatur, 44163111 Avloppsrör, 44164300 Rörmaterial, 44411100 Kranar/tappar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen