Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
RFI självkörande bussar/ Autonomous Shuttles
Referensnummer: UH-2020-537
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel
II.1.4.
Kort beskrivning
Skellefteå kommun genomför en Request For information (RFI). RFI är ingen upphandling, utan insamling av information inför eventuell upphandling. Vilket innebär anbud ska inte skickas in nu. Att svara på RFI:n är frivilligt och ingen ekonomisk ersättning betalas ut för att delta i RFI:n.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 34000000 Transportutrustning och transporthjälpmedel, 42000000 Industrimaskiner, 60000000 Transporter (utom avfallstransport)
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen