601119-2023 - ResultatSverige-Halmstad: Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
Meddelande om tilldelning av kontrakt – försörjningssektorerna
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Reservdelar till fordonspåbyggnationer
Referensnummer: HEM 2023/00031
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
34300000 Delar och tillbehör till fordon och tillhörande motorer
II.1.4.
Kort beskrivning
inköp av reservdelar till våra befintliga påbyggnationer för att kostnadseffektivisera och korta ledtiderna.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
34310000 Maskiner och maskindelar, 34320000 Mekaniska reservdelar utom motorer och motordelar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen