Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Inpasseringssystem återvinningscentral
Referensnummer: 21AV14
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 72300000 Datatjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
SVOA efterfrågar i denna upphandling en tjänst för inpasseringssystem för avgiftsbeläggning på stadens återvinningscentraler.
Leverantören ska som tjänst hyra ut inpasseringssystem, genomföra fakturering och kundtjänstuppdrag åt SVOA.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 10 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 48000000 Programvara och informationssystem, 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd, 72300000 Datatjänster
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen