Anbud eller anbudsansökningar ska skickas till ovannämnda adress
För elektronisk kommunikation behövs verktyg och anordningar som inte är allmänt tillgängliga. Obegränsad, fullständig och direkt tillgång till dessa verktyg och anordningar kan kostnadsfritt erhållas via: https://www.kommersannons.se/elite/Account/CreateAccount.aspx
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Hårdvarubrandväggar med tillhörande produkter och tjänster
Referensnummer: 2.5-2022-05134
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 32420000 Nätutrustning
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling och teckning av ramavtal för tillhandahållande av hårdvarubrandväggar med tillhörande produkter och tjänster för avrop an anslutna organisationer ”Slutkunder” via SUNET Inköpscentral.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 50 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 32260000 Utrustning för dataöverföring, 32420000 Nätutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen