60123-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Stockholm: Zoologiska tjänster
Meddelande om upphandling
Tjänster
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Akvarieleasing 2021
Referensnummer: SLSO 2020-2735
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
77400000 Zoologiska tjänster
II.1.4.
Kort beskrivning
Akvarieleasing avser installation, hyrning, fullständig skötsel av akvarier som är anpassad till offentlig miljö samt utrustning och fiskar.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
39298800 Akvarier
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Akvarieleasing avser installation, hyrning, fullständig skötsel av akvarier som är anpassad till offentlig miljö samt utrustning och fiskar. Akvarier placeras i till exempel väntrum på vårdcentraler, barnvårdcentraler och psykiatrienheter. Akvarier ska bidra till en avslappnande trivsam miljö för patienter.