601234-2020 - ResultatSverige-Stockholm: Bildläsare
Meddelande om tilldelning av kontrakt
Varor
Rättslig grund:
direktiv 2014/24/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Bildfångstutrustning
Referensnummer: RA 2020/12826
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
30216110 Bildläsare
II.1.4.
Kort beskrivning
Syftet med denna upphandling är att komplettera Riksarkivets behov av bildfångstutrustningar för självbetjäning och ärendehantering.
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
30216100 Optiska läsare, 38520000 Skannrar, 38650000 Fotoutrustning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen