Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Däck,länkhjul, drivringar och ekerskydd
Referensnummer: RS 2022-03314
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 33193200 Delar och tillbehör till invalidfordon och rullstolar
II.1.4.
Kort beskrivning
Däck, slang, länkhjul, drivringar, drivringsgrepp och ekerskydd till manuella rullstolar, samt tjänst byte av däck och slang på fälg till elrullstol/drivaggregat
II.1.5.
Uppskattat totalt värde Värde exkl. moms: 8 000 000,00 SEK
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen