601312-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Teknisk provning, analys och konsulttjänster – Recipientunderökningar, Mörrumsåns Vattenråd
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelRecipientunderökningar, Mörrumsåns Vattenråd
BeskrivningUpphandlingen avser de årliga recipient undersökningarna under de år avtalet gäller inklusive månatliga och årliga redovisningen i enlighet med Program för samordnad recipientkontroll för Mörrumsåns avrinningsområde.
Intern identifierareALLM.2024.865
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 71600000 Teknisk provning, analys och konsulttjänster
Ytterligare klassificering (cpv): 71620000 Analystjänster, 71900000 Laboratorietjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000