601352-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – Systemintegratör för integration av lokala system till ett överordnat system
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Systemintegratör för integration av lokala system till ett överordnat system
Beskrivning: Upphandlingen avser ramavtal för systemintegration av fastighetstekniska installationer för Uppsala kommun.
Intern identifierare: KSN-2024-01073
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 31682210 Instrumenterings- och styrsystem, 48921000 Automationssystem
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0000