Typ av upphandlande myndighet Regional eller lokal myndighet
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Upphandling av personlig assistans
Referensnummer: Son 2019/472.
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 85311200 Social omsorg för handikappade
II.1.4.
Kort beskrivning
Upphandling av drift av personlig assistans för Järfälla och Upplands-Bro kommuner
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 85000000 Hälso- och sjukvård samt socialvård, 85300000 Socialvård och tillhörande tjänster, 85311200 Social omsorg för handikappade, 85312120 Dagvård för handikappade barn och ungdomar
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen