Huvudsaklig verksamhet Produktion, transport och distribution av gas och värme
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
Ramavtal Markarbeten 2020
Referensnummer: 19/84
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod 45112000 Grävning och schaktning
II.1.4.
Kort beskrivning
Objektet och avtalet som tecknas ska ligga till grund för avrop flertalet mindre delprojekt i vilka schakt och förläggningsarbeten av elkabel, rörkanalisation för optokabel och optofiber samt schakt och återställning för fjärrvärme ingår
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er) 45112360 Återställande av mark, 45112500 Schaktning, 45231100 Allmänna bygg- och anläggningsarbeten: rörledningar, 45231110 Rörläggningsarbete
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen