601462-2021 - KonkurrensutsättningSverige-Angered: Byggnads- och anläggningsarbeten
Meddelande om upphandling – försörjningssektorerna
Byggentreprenader
Rättslig grund:
direktiv 2014/25/EU
II.1.
Upphandlingens omfattning
II.1.1.
Benämning på upphandlingen
ALEL UF - E1 Fastighetsentreprenad
Referensnummer: 21/32
II.1.2.
Huvudsaklig CPV-kod
45223000 Byggnads- och anläggningsarbeten
II.1.4.
Kort beskrivning
Befintlig processanläggning ska kompletteras med ett ultrafiltersteg som kommer placeras i en ny fristående byggnad som även kommer innehålla installationer och utrymmen för processkemikalier och allmänna utrymmen. E1 innebär i huvudsak att utföra bygg‐, fastighetsel‐, luft‐, rör‐och hissinstallationer samt mark‐ och VA‐arbeten till denna byggnad.
II.1.5.
Uppskattat totalt värde
II.1.6.
Information om delar
Kontraktet är uppdelat i flera delar: nej
II.2.
Beskrivning
II.2.2.
Ytterligare CPV-kod(er)
45300000 Byggnadsinstallationsarbeten, 45313100 Hissinstallationer, 45330000 Rörmokeriarbeten, 45332200 VA-arbeten
II.2.4.
Beskrivning av upphandlingen
Befintlig processanläggning ska kompletteras med ett ultrafiltersteg som
kommer placeras i en ny fristående byggnad som även kommer
innehålla installationer och utrymmen för processkemikalier och allmänna
utrymmen. E1 innebär i huvudsak att utföra bygg‐, fastighetsel‐, luft‐, rör‐och hissinstallationer samt mark‐ och VA‐arbeten till denna byggnad.