601468-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd – IT-tjänster
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
TitelIT-tjänster
BeskrivningUpphandling av IT-tjänster till Borås Djurpark & Camping AB. Upphandlingen omfattar 2 anbudsområden: - Anbudsområde 1 IT-ansvarig - Anbudsområde 2 IT-drift.
Intern identifierare2024-00097IN
Typ av förfarandeÖppet
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artTjänster
Huvudklassificering (cpv): 72000000 IT-tjänster: konsultverksamhet, programvaruutveckling, Internet och stöd
Ytterligare klassificering (cpv): 72220000 Systemtjänster och tekniska konsulttjänster, 72222300 IT-tjänster, 72500000 Datortjänster
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0000