601495-2024 - Konkurrensutsättning
Sverige – Avfallshantering – Omlastningsstation ÅVS
Meddelande om upphandling eller koncession – standardsystem
Tjänster
2. Förfarande
Förfarande
Titel: Omlastningsstation ÅVS
Beskrivning: Uppdraget innebär mottagning som omlastningsstation av insamlat förpackningsmaterial av plast, papper och metall inom SRV´s upptagningsområde på Södertörn. Omfattningen uppskattas till ca 6 mkr under den maximala avtalsperioden om 4 år. I bilaga Statistik ÅVS finns uppgifter om årsvolymer från år 2022 som SRV erhållit från FTI.
Intern identifierare: 2024/90
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 90510000 Avfallshantering
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Intern identifierare: Omlastningsstation ÅVS