2. Förfarande
Förfarande
Titel: Fordonsservice och reparation
Beskrivning: Ånge kommun tillsammans med bolagen Ånge Fastighets- och Industri AB och Ånge Energi AB behöver förnya sitt ramavtal gällande fordonsservice och reparation. Avtalet omfattar personbilar och lätta lastbilar som inte omfattas av nybilsgaranti eller serviceavtal.
Typ av förfarande: Öppet
Förfarandet är påskyndat: nej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets art: Tjänster
Huvudklassificering (cpv): 50000000 Reparation och underhåll
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde): LOT-0001
Titel: Område Väst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108418:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 50100000 Reparation, underhåll och tillhörande tjänster för fordon och liknande utrustning, 50110000 Reparations- och underhållstjänster av motorfordon och tillhörande utrustning, 50112100 Reparation av bilar, 50114000 Reparation och underhåll av lastbilar
Del (anbudsområde): LOT-0002
Titel: Område Öst
Intern identifierare: urn:eavrop:mdn:ProcurementProject:108418:Lot:2