601584-2024 - Resultat
Sverige – Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten – 080241 N Moröbacke Etapp 1 Nyproduktion av flerbostadshus
Meddelande om upphandlings- eller koncessionstilldelning – standardsystem
Byggentreprenader
2. Förfarande
Förfarande
Titel080241 N Moröbacke Etapp 1 Nyproduktion av flerbostadshus
BeskrivningProjektet omfattar nyproduktion av flerbostadshus inom Skellefteå centrala stad. Kontrakt skrivs med en generalentreprenör och entreprenadformen är totalentreprenad. Kontraktet avser hela projektomfattningen
Typ av förfarandeFörhandlat förfarande med föregående meddelande om upphandling/under konkurrens
Förfarandet är påskyndatnej
Föremålet för upphandlingen
Kontraktets artByggentreprenader
Huvudklassificering (cpv): 45200000 Delar av eller kompletta bygg- och anläggningsarbeten samt väg- och vattenarbeten
5. Del (anbudsområde)
Del (anbudsområde)LOT-0001
Intern identifierareurn:eavrop:mdn:ProcurementProject:96141:Lot:1
Ytterligare klassificering (cpv): 45211100 Bygg- och anläggningsarbeten för bostäder, 45211300 Byggnation av bostäder
Optioner
Beskrivning av alternativenSe upphandlingsdokument